Menomin Forte – апчиња за менопауза без рецепт – прегледи, цена

Прегледи на производи
0
(0)

меномин форте Менопаузата е многу тешко време за една жена. Не само психички, туку пред сè физички, бидејќи намалувањето на производството на естрогени силно влијае на благосостојбата и предизвикува голем број непријатни симптоми. Затоа е толку важно да се поддржувате и да користите безбеден додаток кој ќе ја подобри вашата благосостојба и ќе ги намали ефектите од менопаузата. Еден од производите што вреди да се препорача е „ Меномин Форте“ .

Менопауза, менопауза, менопауза – што е тоа?

Дозволете ни да го објасниме професионалното значење на горенаведените поими со странски звук. Менопаузата е термин за последниот месец во животот на жената и во никој случај не е синоним за целата низа процеси што се случуваат во женското тело и предизвикуваат да ја изгуби плодноста. Всушност, кога зборуваме за менопауза, мислиме на периодот на менопауза , или менопауза . Тоа е долгорочен, комплексен процес кој е поделен на 3 фази:

 • Предменопаузален (предменопаузален) период – период дури и неколку години пред почетокот на симптомите на менопаузата, последната менструација.
 • Перименопаузален период – во тоа време, жената го има последниот животен циклус.
 • Постменопаузален период – обично ова е околу 1 година по прекинувањето на менструацијата. Womanената сè уште може да доживее симптоми на менопауза, но тие се многу помалку проблематични.

Како ги препознавате симптомите на менопауза? Дали е веќе во менопауза?

Првиот забележлив симптом на менопауза е нарушување на менструалниот циклус . Крварењето станува се помалку редовно, можеби дури и не е месечно. Многу жени, исто така, забележуваат промена во текот на самото крварење, станува се повеќе изобилно и болно, или обратно – лесно и безболно. Друг симптом се ненадејните топли бранови што се акумулираат во областа на главата, лицето или деколтето. Може да биде придружено и со чукање на срцето . Други симптоми на менопауза се:

 • зголемена желба
 • ноќно потење
 • вртоглавица
 • сувост на вагината
 • проблеми со инконтиненција на урина
 • почести интимни инфекции
 • главоболки
 • зголемување на телесната тежина
 • гасови
 • запек
 • проблеми со концентрација
 • невроза или депресија

Ако забележите проблематични ефекти од менопаузата, треба да започнете да користите природни средства кои ја подобруваат вашата благосостојба и не предизвикуваат непријатни несакани ефекти, како што се таблетите Меномин Форте.

Нехормонални лекови за менопауза

Многу лекари ги советуваат своите пациенти да користат хормонска заместителна терапија (ХРТ) за да ги намалат ефектите на менопаузата. Постојат и нехормонски препарати кои можат ефикасно да ја подобрат благосостојбата на жените и природно да ги намалат негативните ефекти од намалувањето на нивото на естроген во организмот. Фитоестрогените , или изофлавоните на сојата, се една од главните состојки на природните апчиња за менопауза. Овие се соединенија исто така класифицирани како естрогени, но од растително потекло, т.н. “растителни хормони”. Структурата на овие хемикалии е многу слична на структурата на женските полови хормони . Друга состојка во таблетите во менопауза може да биде екстракт од перуално брашно. Исто така, содржи фитоестрогени кои помагаат да се намалат проблематичните симптоми на менопаузата, како што се топли бранови, прекумерно потење или иритација.

Меномин Форте ќе ви овозможи да живеете удобно со менопауза

Капсулите се препорачуваат за жени постари од 40 години кои доживуваат непријатни симптоми на менопауза. Тој е ефикасен, безбеден лек без рецепт и затоа брзо стана бестселер. Содржи само истражени и докажани природни активни состојки. Womenените кои го користеле препаратот – над 70% – забележале јасно исчезнување на симптомите на менопаузалниот синдром. Уште поголема група, над 80% забележале подобрување на благосостојбата .

Меномин Форте – како работи? Ефекти на примена

Враќа во хормоналната рамнотежа. Таблетите содржат природни супстанции чие дејство и структура е многу слична на онаа на женските полови хормони – естрогени. Тие исто така го стимулираат телото да го одржува производството на сопствените хормони. Како резултат, нарушените нивоа на хормони се регулираат и непријатните симптоми исчезнуваат. Подобрување на благосостојбата За време на менопаузата, многу жени се жалат на лошо расположение, проблеми со меморијата или дури и депресија. Меномин Форте ја олеснува менталната напнатост, го намалува стресот и ја олеснува концентрацијата. Помлада кожа и потенка фигура Кожата ја губи својата еластичност и цврстина за време на менопаузата. Има брчки и промена на бојата на лицето, вратот и деколтето. Покрај тоа, метаболизмот се забавува, масното ткиво почнува да се акумулира, фигурата добива обилна форма. Подготовката ја одржува синтезата на колаген, благодарение на што кожата задржува младешки изглед. Исто така, спречува зголемување на телесната тежина, го одржува метаболизмот на соодветно ниво.

Како да го користите Меномин Форте?

Таблетите треба да се земаат после јадење со многу вода. Користете го во согласност со упатствата вклучени во пакувањето. Неопходно е да се биде редовен помеѓу дозите.

Состав на Меномин Форте – 100% моќ на природата

Екстракт од жалфија (Salvia Officinalis) – билна лек за ненадејни топли бранови кои честопати ги придружуваат другите знаци на менопауза. Перуанска мака “Американска (Lepidium peruvianum) – во перуанската народна медицина” Унија во прав корен ” афион Перуанска” Унија што се користеше беше за поддршка на жените во менопауза. Природно ја регулира хормоналната рамнотежа, ги смирува промените на расположението и топли бранови. Покрај тоа, перуанската мака одржува соодветна густина на коските и спречува остеопороза. Хијалуронска киселина – алтернатива на хормонска терапија во менопауза за третман на губење на цврстина на кожата и сувост на вагината. Силно ја навлажнува кожата, ги смирува иритациите и дополнително ја забрзува регенерацијата на ткивата. Екстракт од цимет – го подобрува расположението, го ублажува стресот. Спречува депресија и вознемиреност. Витамин Ц и витамин Е – содржат многу полифеноли кои го неутрализираат дејството на слободните радикали.

Меномин Форте – осврти

 • Природно и ефикасно„Секоја жена поминува низ менопауза, но тоа е навистина тежок период. За мене, првите знаци се појавија по 42-та година од животот. Отпрвин, помислив дека се работи за срцеви проблеми или депресија. За жал, се покажа дека веќе почнав да бледнем. Читав написи за тоа и така го најдов Меномин Форте. По само 14 дена употреба, непријатните симптоми ги нема и можам да функционирам нормално. Јас навистина го препорачувам затоа што работи и не треба да се полниш со хемија “ – Ана
 • Најдобар лек без рецепт“Кога влегов во менопауза, долго размислував да користам терапија за замена на хормони. Сепак, сфатив дека прво ќе пробам природни лекови без рецепт. Мојот избор падна на Капсули Меномин Форте. Беше хит! Подготовката е природна, но работи брзо. Расположението ми се подобри по десетина дена употреба. Го препорачувам! “ – Каролина

Меномин Форте – каде да купите?

Не можете да го купите препаратот во аптека или во блиска билка. Продажбата е строго контролирана од производителот, не вклучува посредници и локални дистрибутери. Само со нарачка на производот на официјалната веб-страница на производителот, ќе ви биде гарантирано дека ја купувате оригиналната подготовка. За нашите читатели, производителот обезбеди привлечен попуст – 50% ! Понудата е ограничена на време, па доколку страдате од менопауза, не чекајте и порачајте го Menomin Forte по екстремно ниска цена. Само кликнете на врската подолу и ќе најдете страница каде што можете безбедно да купите.

menomin forte ЗАБЕЛЕШКА: За ограничен временски период, официјалниот дистрибутер на таблетите MENOMIN FORTE има специјална понуда за нашите читатели. Тоа е поврзано со 100% тројна гаранција за задоволство за купениот третман, во случај да не ги донесе очекуваните резултати.

Кликнете тука за да го пробате Меномин Форте

користете ја оваа врска за да добиете БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Промоцијата завршува денес!

Поради исцрпување на акциите, промоцијата е ограничена во времето

Како би го оцениле овој производ?

Кликнете на aвезда за да ја оцените!

Просечна оценка 0 / 5. Број на гласови: 0

Нема гласови досега! Бидете први што ќе го оценат овој пост.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *