Menomin Forte – pilula për menopauzë pa recetë – vlerësime, çmim

Rishikimet e produkteve Rishikimet e produkteve
5
(1)

fortesa menomine Menopauza është një kohë shumë e vështirë për një grua. Jo vetëm mendërisht, por mbi të gjitha fizikisht, sepse zvogëlimi i prodhimit të estrogjeneve ndikon fuqimisht në mirëqenien dhe shkakton një numër simptomash të pakëndshme. Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme të mbështesni veten dhe të përdorni një shtesë të sigurt që do të përmirësojë mirëqenien tuaj dhe do të zvogëlojë efektet e menopauzës. Një nga produktet që ia vlen të rekomandohet është Menomin Forte .

Menopauza, menopauza, menopauza – çfarë është ajo?

Le të shpjegojmë kuptimin profesional të termave të mësipërm me tingëllimë të huaj. Menopauza është termi për muajin e fundit në jetën e një gruaje dhe nuk është aspak sinonim i të gjithë serisë së proceseve që ndodhin në trupin e një gruaje dhe e bëjnë atë të humbasë pjellorinë. Në fakt, kur flasim për menopauzë, nënkuptojmë periudhën e menopauzës , ose menopauzës . Shtë një proces kompleks afatgjatë, i cili ndahet në 3 faza:

 • Periudha para menopauzës (para menopauzës ) – periudha edhe disa vjet para fillimit të simptomave të menopauzës, menstruacioneve të fundit.
 • Periudha perimenopauze – në këtë kohë, gruaja ka ciklin e saj të fundit të jetës.
 • Periudha pas menopauzës – zakonisht kjo është rreth 1 vit pas ndalimit të menstruacioneve. Një grua mund të përjetojë ende simptoma të menopauzës, por ato janë shumë më pak shqetësuese.

Si i njihni simptomat e menopauzës? A është tashmë menopauza?

Simptoma e parë e dukshme e menopauzës është shqetësimi në ciklin menstrual . Gjakderdhja po bëhet më pak e rregullt, madje mund të mos jetë edhe mujore. Shumë gra gjithashtu vërejnë një ndryshim në rrjedhën e vetë gjakderdhjes, bëhet më e bollshme dhe e dhimbshme, ose anasjelltas – e lehtë dhe pa dhimbje. Një simptomë tjetër janë afshet e nxehta të papritura që grumbullohen në zonën e kokës, fytyrës ose vijës së qafës. Mund të shoqërohet gjithashtu nga një zemër e rrahur . Simptoma të tjera të menopauzës janë:

 • dëshira e shtuar
 • djersitje natën
 • marramendje
 • thatësi e vaginës
 • probleme të mosmbajtjes urinare
 • infeksione intime me te shpeshta
 • dhimbje koke
 • shtim në peshë
 • gazra
 • kapsllëku
 • probleme me përqendrimin
 • neuroza ose depresioni

Nëse vëreni efektet shqetësuese të menopauzës, duhet të filloni të përdorni mjete natyrore që përmirësojnë mirëqenien tuaj dhe nuk shkaktojnë efekte anësore të pakëndshme, të tilla si tabletat Menomin Forte.

Barna jo-hormonale për menopauzë

Shumë mjekë këshillojnë pacientët e tyre të përdorin terapi zëvendësuese të hormoneve (HRT) për të zvogëluar efektet e perceptuara të menopauzës. Ekzistojnë gjithashtu përgatitje jo-hormonale që mund të përmirësojnë në mënyrë efektive mirëqenien e grave dhe të zvogëlojnë natyrshëm efektet negative të uljes së nivelit të estrogjenit në trup. Fitoestrogjenët , ose izoflavonet e sojës, janë një nga përbërësit kryesorë në pilulat natyrale të menopauzës. Këto janë përbërje të klasifikuara gjithashtu si estrogjene, por me origjinë bimore, të ashtuquajturat “hormonet e perimeve”. Struktura e këtyre kimikateve është shumë e ngjashme me atë të hormoneve seksuale femërore . Një përbërës tjetër në tabletat e menopauzës mund të jetë ekstrakti i miellit peruan. Përmban gjithashtu fitoestrogjene që ndihmojnë në zvogëlimin e simptomave shqetësuese të menopauzës, të tilla si skuqje të nxehtësisë, djersitje të tepërt ose acarim.

Menomin Forte do t’ju lejojë të jetoni rehat me menopauzë

Kapsulat rekomandohen për gratë mbi 40 vjeç që përjetojnë simptoma të pakëndshme të menopauzës. Shtë një ilaç efektiv, i sigurt pa recetë dhe për këtë arsye u bë shpejt një bestseller. Ai përmban vetëm përbërës aktivë natyrorë të hulumtuar dhe të provuar. Gratë që përdorin përgatitjen – mbi 70% – vunë re një zhdukje të qartë të simptomave të sindromës së menopauzës. Një grup edhe më i madh, mbi 80% vunë re një përmirësim të mirëqenies .

Menomin Forte – si funksionon? Efektet e aplikimit

Rivendos ekuilibrin hormonal. Tabletat përmbajnë substanca natyrore veprimi dhe struktura e të cilave është shumë e ngjashme me atë të hormoneve seksuale femërore – estrogjenet. Ata gjithashtu stimulojnë trupin për të mbajtur prodhimin e hormoneve të tij. Si rezultat, nivelet e hormonit të shqetësuar rregullohen dhe simptomat e pakëndshme zhduken. Përmirësimi i mirëqenies Gjatë menopauzës, shumë gra ankohen për humor të ulët, probleme me kujtesën apo edhe depresion. Menomin Forte lehtëson tensionin mendor, zvogëlon stresin dhe lehtëson përqendrimin. Lëkura më e re dhe figura më e hollë Lëkura humbet elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e saj gjatë menopauzës. Ka rrudha dhe njollë të fytyrës, qafës dhe vijës së qafës. Për më tepër, metabolizmi ngadalësohet, indi dhjamor fillon të grumbullohet, figura merr formë të bollshme. Përgatitja ruan sintezën e kolagjenit, në sajë të së cilës lëkura ruan një pamje rinore. Parandalon gjithashtu shtimin e peshës, mban metabolizmin në një nivel të duhur.

Si të përdorni Menomin Forte?

Tabletat duhet të merren pas vaktit me shumë ujë. Përdorni në përputhje me udhëzimet e përfshira në paketim. Necessaryshtë e nevojshme të jeni të rregullt midis dozave.

Përbërja Menomin Forte – fuqia 100% e natyrës

Ekstrakt i urtë (Salvia Officinalis) – Ilaçi bimor për nxehje të papritura të nxehtësisë që shpesh shoqërojnë shenja të tjera të menopauzës. Maka peruan “Amerikan (Lepidium peruvianum) – në mjekësinë popullore peruan” Union root pluhur ” lulekuqe Peruane” Unioni i përdorur ishte për të mbështetur gratë në menopauzë. Ai rregullon natyrshëm ekuilibrin hormonal, qetëson ndryshimet e humorit dhe nxehtësitë. Për më tepër, maca peruan ruan dendësinë e duhur të kockave dhe parandalon osteoporozën. Acidi hialuronik – një alternativë ndaj terapisë hormonale në menopauzë për trajtimin e humbjes së qëndrueshmërisë së lëkurës dhe thatësisë së vaginës. Hidraton fort lëkurën, qetëson irritimet dhe përshpejton rigjenerimin e indeve. Ekstrakt kanelle – përmirëson gjendjen shpirtërore, lehtëson stresin. Parandalon depresionin dhe ankthin. Vitamina C dhe Vitamina E – përmbajnë shumë polifenole të cilat neutralizojnë veprimin e radikaleve të lira.

Menomin Forte – komente

 • Natyrore dhe Efektive“Çdo grua kalon menopauzën, por është një periudhë vërtet e vështirë. Për mua, shenjat e para u shfaqën pas 42 vjeç. Në fillim, mendova se ishin probleme me zemrën ose depresioni. Fatkeqësisht, doli që unë tashmë kisha filluar të venitesha. Kam lexuar artikuj në lidhje me të dhe kështu e gjeta Menomin Forte. Pas vetëm 14 ditësh përdorimi, simptomat e pakëndshme janë zhdukur dhe unë mund të funksionoj normalisht. Unë me të vërtetë e rekomandoj sepse funksionon dhe nuk ke nevojë të mbushesh me kimi. » – Anna
 • Ilaçi më i mirë pa recetë“Kur hyra në menopauzë, mendova të përdorja terapi zëvendësuese të hormoneve për një kohë të gjatë. Sidoqoftë, kuptova se do të provoja ilaçe natyrore pa recetë. Zgjedhja ime ra Kapsula Menomin Forte. Ishte një hit! Përgatitja është e natyrshme, por funksionon shpejt. Gjendja ime u përmirësua pas një duzinë apo më shumë ditë përdorimi. Unë e rekomandoj atë! “ – Caroline

Menomin Forte – ku të blini?

Ju nuk mund ta blini përgatitjen në një farmaci ose në një bimë bimore aty pranë. Shitja kontrollohet rreptësisht nga prodhuesi, nuk përfshin ndërmjetës dhe shpërndarës vendas. Vetëm duke porositur produktin në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit, do t’ju garantohet se po blini përgatitjen origjinale. Për lexuesit tanë, prodhuesi ka siguruar një zbritje tërheqëse – 50% ! Oferta është e kufizuar në kohë, kështu që nëse vuani nga menopauza, mos prisni dhe porositni Menomin Forte me një çmim jashtëzakonisht të ulët. Thjesht klikoni në lidhjen më poshtë dhe do të gjeni një faqe ku mund të bëni një blerje të sigurt.

menomin forte SHENIM: Për një periudhë të kufizuar kohore, shpërndarësi zyrtar i tabletave MENOMIN FORTE ka një ofertë të veçantë për lexuesit tanë. Shoqërohet me një garanci 100% të kënaqësisë së trefishtë për trajtimin e blerë, në rast se nuk sjell rezultatet e pritura.

Klikoni këtu për të provuar Menomin Forte

përdorni K linkT link lidhje për të marrë dorëzimin FALAS

Promovimi mbaron sot!

Për shkak të shterimit të aksioneve, promocioni është i kufizuar në kohë

Si do ta vlerësonit këtë produkt?

Klikoni mbi një yll për ta vlerësuar!

Vleresim mesatar 5 / 5. Numri i votave: 1

Asnjë votim deri më tani! Bëhu i pari që vlerëson këtë postim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *