Cistat – pilula për cistit – rishikime dhe dozimi

Rishikimet e produkteve Rishikimet e produkteve
0
(0)

cistat Inflamacioni i fshikëzës, si dhe sëmundje të tjera të ngjashme, është një problem i turpshëm dhe shqetësues për të gjithë. Vizitat e shpeshta në tualet mund të jenë shumë shqetësuese dhe dhimbja e djegies zvogëlon rehatinë dhe e bën të vështirë kryerjen e aktiviteteve të përditshme. Si të merreni me të? Një zgjidhje e shpejtë dhe efektive ofrohet nga Cistat, një shtesë dietike që përdor dhuratat e natyrës.

Inflamacioni i fshikëzës dhe Cistat

Inflamacioni i fshikëzës i prek gratë më shumë sesa burrat. Ajo manifestohet, ndër të tjera ndjesi djegie gjatë urinimit, ndjenjë presioni në fshikëz dhe dhimbje në pjesën e poshtme të barkut . Shkak janë bakteret që folezojnë në murin e fshikëzës. Arsyet mund të jenë të ndryshme dhe nuk kanë të bëjnë vetëm me higjienën e dobët ose kryerjen e marrëdhënieve seksuale. Faktorët që rrisin rrezikun e sëmundjes përfshijnë përdorimin afatgjatë të antibiotikëve (e ndjekur nga dobësimi i imunitetit), përdorimi i kontracepsionit vaginal, defekte anatomike, gurëve në veshka, diabetit, përdorimi i tualeteve publike , mbipesha dhe gjithashtu “agjërimi”. Prandaj, problemi duhet të trajtohet menjëherë dhe, në të njëjtën kohë, trupi duhet të mbrohet në të ardhmen. Cistat e bën këtë dy herë.

Përdorimi i caktuar

Cistat është menduar për të rriturit – gra dhe burra. Rekomandohet ta përdorni, nëse keni ndonjë nga simptomat e lartpërmendura. Në të njëjtën kohë, mund të merrni tableta (më pak intensivisht) pasi siklet të jetë qetësuar, në mënyrë që të mos lejoni që inflamacioni të kthehet. Vlen të merret shtesa për çdo rast, veçanërisht nëse problemet me fshikëzën shfaqen në mënyrë sporadike. Atëherë mund të reagoni menjëherë dhe të luftoni me infeksionin në fazën fillestare , kur kolonitë bakteriale nuk janë shumëfishuar ende në mënyrë të konsiderueshme. Nëse nuk trajtohet, fshikëza mund të shkaktojë nekroza, cista, polipe dhe madje edhe kancer. Për më tepër, steriliteti nuk mund të përjashtohet. Sëmundjet e shoqëruara me inflamacion të fshikëzës nuk duhet të nënvlerësohen.

Efektet e aplikimit:

 • zvogëlimi i dhimbjes së ndjerë gjatë urinimit;
 • zvogëlimin e nevojës për të shkuar në tualet shpesh;
 • ndjenja e ulur e presionit në fshikëz;
 • luftimi veçanërisht i aromës së urinës karakteristikë e një infeksioni bakterial;
 • pastrimi i gjakut nga urina që rezulton nga inflamacioni i fshikëzës;
 • luftimi i problemit shqetësues të mosmbajtjes urinare;
 • rivendosja e ekuilibrit në trup dhe përmirësimi i funksionimit të sistemit urinar;
 • eliminimi i radikaleve të lira (parandalimi i plakjes së qelizave dhe zvogëlimi i rrezikut të sëmundjeve neoplazike);

Si të përdorni Cistat?

Cistat është një shtesë në formën e tabletave. Në rast të simptomave të inflamacionit të fshikëzës, rekomandohet të merrni dy tableta në ditë, mundësisht në intervale të gjata, p.sh. në mëngjes dhe në mbrëmje. Pas përfundimit të trajtimit, mund të aplikoni një tabletë në ditë për mbrojtje. Cistat duhet të lahen me ujë të bollshëm. Nuk ndërhyn me shtesat e tjera. Ka një përbërje natyrale, është i sigurt për trupin dhe nuk shkakton efekte anësore. Në rast të sëmundjes serioze dhe marrjes së ilaçeve shumë të forta, është më mirë të konsultoheni me një mjek në lidhje me përdorimin e Cistat. Kundërindikimi është gjithashtu shtatzënia dhe ushqyerja me gji (nuk ka të bëjë me dëmshmërinë, por me mungesën e testeve të kryera në këto dy grupe të ndara).

Përbërja e suplementit Cistat – përbërës natyralë

 • Ekstrakt i boronicës së madhe ( Vaccinium macrocarpum ) – një burim i pasur i vitaminave (A, C, grupi B) dhe kripërave minerale (zink, fosfor, kalium, hekur, natrium, jod, kalcium), proantocianidina dhe flavonoide që veprojnë si antioksidantë. Boronica përdoret më shpesh për të luftuar sëmundjet e sistemit urinar. Në konferencën “Biologjia Eksperimentale” në 2002, u konfirmua se ajo pengon ngjitjen e fimbrisë bakteriale në qelizat epiteliale të traktit urinar. Në praktikë, kjo do të thotë që mikrobet sekretohen më lehtë nga urina . Ekstrakti mund të përshpejtojë trajtimin e infeksioneve bakteriale dhe të mbrojë nga përsëritja. Mbështet funksionimin e përgjithshëm të sistemit urinar. Në të njëjtën kohë, ushqen trupin dhe përmirëson imunitetin. Kastrati me fruta të mëdha është një kaçubë me fruta të ngrënshëm, që përdoret shpesh në konserva. Vjen nga pjesa lindore e Amerikës së Veriut.
 • Ekstrakti i farës së grejpfrutit ( Citrus maxima ) – është një nga agjentët më të fortë antibakterial. Ju lejon të luftoni shpejt infeksionet. Konsiderohet si një antibiotik natyral. Frenon rritjen e kërpudhave dhe viruseve. Lufton sikletin e shoqëruar me presionin në zgavrën e barkut. Ai mbështet sistemin imunitar dhe është një antioksidant i fuqishëm (lufton radikalet e lira). Shtë e dobishme në trajtimin e inflamacionit të bazave të ndryshme. Lehtëson dhimbjen dhe sjell lehtësim. Përmban vitaminë C, karotenoide , glikozide, bioflavonoide – kuercetinë, hesperidinë dhe kaempferol. Grejpfruitet rriten në shumë vende të subtropikëve.
 • Ekstrakt bimor nga farat që përmbajnë bioflavonoide ( 10% ) – këto janë substanca natyrore që kanë një efekt të gjithanshëm, të dobishëm në trup. Ato parandalojnë shumë sëmundje dhe ndihmojnë në luftimin e infeksionit. Ata luftojnë radikalet e lira (veti antioksiduese). Për më tepër, ato ulin nivelet e kolesterolit të keq në gjak.
 • D-manoza është një përbërje organike që funksionon si antibiotikët e përdorur në infeksionet e traktit urinar. Përkundër tyre, nuk ka efekte anësore . Ajo bashkohet me bakteret, duke i bërë ato të ekskretohen më lehtë nga urina. Parandalon rikthimin e sëmundjes.

Komente të Cistat

 • Problemi zgjidhet brenda pak ditësh “Inflamacioni i fshikëzës është një problem djegieje. Më ndodhi një herë ndërsa ndiqja një konferencë. Ne diskutojmë problemin pro-shëndetësor, njerëz nga e gjithë bota kanë ardhur dhe këtu unë duhet të shkoj në tualet herë pas here. Njerëzit dukeshin çuditërisht dhe unë, për ta bërë më pak budalla, nxora telefonin tim, duke thënë se kisha diçka të rëndësishme për të bërë. Përveç kësaj, ndjeja dhimbje gjatë urinimit. Nuk mund të përqendrohesha në punën time. Dështim total. Shpejt shkova te mjeku dhe mora antibiotikë. Trajtimi funksionoi, por imuniteti më ra dhe u sëmura nga gripi pak më vonë. Pastaj gjeta kohë për të gjetur një agjent që do të zgjidhte problemin e fshikëzës dhe nuk do të shkaktonte efekte anësore. Gjeta Cistat. Në fakt, kur pas shumë javësh ndjeva ngushtësinë dhe dhimbjen e njohur në fshikëzën time, fillova të marr plotësimin. Tri ditë dhe mbaroi. Kam marrë pilula edhe për disa ditë, për çdo rast ”.
 • Shpejt dhe në mënyrë efektive “Unë u tmerrova kur ndjeva dhimbje gjatë urinimit. Përveç kësaj, ndjeva një presion të pamëshirshëm në fshikëzën time. U ktheva në tualet dhe arrita të lëshoja vetëm disa pika. Doli që unë kam inflamacion të fshikëzës. Unë nuk doja të merrja asnjë ilaç, unë shkurtova kiminë time. Po kërkoja një suplement të vlefshëm. Unë zgjodha Cistat sepse kishte përbërjen më të mirë që kam shqyrtuar dhe një formë të përballueshme. Intuita ime nuk më ngatërroi. Kam përdorur suplementin çdo ditë, dy tableta. Pas disa ditësh, nuk ndjeva më asnjë shenjë sëmundjeje, por gjithsesi vendosa të përdor paketimin. Po mendoja: nuk do të dëmtojë dhe mund të ndihmojë. Kanë kaluar disa muaj që nga ajo kohë. Nuk kam pasur inflamacion të fshikëzës së urinës ”.
 • Fundi i problemit të fshikëzës së urinës “Kam zbuluar për Cistat nga një mik. Ajo ma rekomandoi për problemet e mia të sikletshme, të djegura që dilnin vazhdimisht. Ajo u ndihmua nga një pako pilulash që mund t’i përdorte shpejt nëse ishte e nevojshme. Mbi të gjitha, ndodh ndryshe. Ajo më dha furnizimin e saj. Dhe në të vërtetë ndihmoi. Simptomat e mia ishin zhdukur, unë u shpëtoj prej tyre plotësisht në rreth një javë. Nuk ka më inflamacion të fshikëzës. Nuk prisja që një suplement natyror të ishte aq efektiv sa ilaçet konvencionale ”.

Ku të blini Cistat?

Cistat është një shtesë dietike e cila ka fituar një reputacion të madh në treg për shkak të veprimit të shpejtë dhe mungesës së efekteve anësore. Relativelyshtë relativisht i lirë (për një produkt të kësaj klase) dhe ndihmon aty ku ndonjëherë edhe ilaçet dështojnë. Për fat të keq, ajo gjithashtu ka anët e saj të dobëta – ka më pak për sa i përket cilësisë, falsifikime më të lira. Kjo është arsyeja pse ju paralajmërojmë të mos përdorni burime jo të besueshme të shitjeve, të tilla si oferta “tërheqëse” dhe të dyshimta të postuara në faqet e internetit të mediave sociale. Shpesh këto janë përpjekje për mashtrim dhe mashtrim. Blerja nga prodhuesi direkt garanton marrjen e produktit origjinal dhe dorëzimin e sigurt . Ne japim një lidhje me të më poshtë.

Cistat është një alternativë e shkëlqyeshme për ilaçet më invazive. Isshtë efektiv në luftimin e inflamacionit të fshikëzës dhe simptomat shoqëruese të tij. Vlen të përdoret përkohësisht – për probleme të mundimshme, si dhe profilaktikisht për t’u mbrojtur kundër tyre.

cistat SHENIM: Për një periudhë të kufizuar kohore, shpërndarësi zyrtar i tabletave CISTAT ka një ofertë të veçantë për lexuesit tanë. Shoqërohet me një garanci 100% të kënaqësisë së trefishtë për trajtimin e blerë, në rast se nuk sjell rezultatet e pritura.

Klikoni këtu për të provuar tabletat Cistat

përdorni K linkT link lidhje për të marrë dorëzimin FALAS

Promovimi mbaron sot!

Për shkak të shterimit të aksioneve, promocioni është i kufizuar në kohë

Si do ta vlerësonit këtë produkt?

Klikoni mbi një yll për ta vlerësuar!

Vleresim mesatar 0 / 5. Numri i votave: 0

Asnjë votim deri më tani! Bëhu i pari që vlerëson këtë postim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *