Mammax – mendim për një xhel që përmirëson pamjen e gjirit

Rishikimet e produkteve Rishikimet e produkteve
0
(0)

mamas Të kujdesesh për gjinjtë nuk është një çështje e lehtë, veçanërisht me kalimin e viteve dhe pas shtatzënive.

Shpesh ju duhet të kombinoni shumë “taktika”: të luani sporte, të futni një dietë të vlefshme heterogjene të pasur me suplemente dhe të përdorni kozmetikë të duhur në të njëjtën kohë. “E përshtatshme” është fjala kryesore, në shumicën e rasteve, produktet që janë krijuar për t’i bërë gjinjtë edhe më tërheqës nuk japin rezultatet e dëshiruara.

Përgjigja është Mammax – një xhel efektiv për forcimin dhe zgjerimin e gjirit bazuar në përbërës natyralë.

Pse ia vlen të përdorni xhel Mammax?

Mammax, ndryshe nga shumë kozmetikë të disponueshëm në treg, ka një përbërje gjithëpërfshirëse të pasur me substanca aktive të nxjerra që ndikojnë pozitivisht si në pamjen e lëkurës ashtu edhe në madhësinë (dhe formën) e gjinjve. Xheli rrit qëndrueshmërinë e gjinjve, duke i lejuar ata të ruajnë formën e tyre natyrore. Përbërjet që përmbahen në të stimulojnë proceset rigjeneruese.

Përveç kësaj, Mammax eliminon shumicën e ndryshimeve të pafavorshme, të tilla si strijat, celuliti, shenjat (këto do të jenë më pak të dukshme) ose inflamacionin. Ajo mbron lëkurën kundër faktorëve të pafavorshëm ( rrezatimi UV , ndotja e mjedisit, tharja) dhe lufton radikalet e lira , duke vonuar kështu procesin e plakjes.

Si rezultat, jo vetëm gjinjtë duken më tërheqës – lëkura është e lëmuar, e fortë, elastike, pa njollë dhe ka një ngjyrë të shëndetshme, natyrale.

Përbërja e Mammax:

 • Ekstrakti i Hamamelis ( Hamamelis ) – forcon enët e gjakut, përshpejton shërimin e plagëve dhe gërvishtjeve. Ka veti të forta antibakteriale, prandaj i.a. qetëson aknet. Roli i tij më i rëndësishëm në kozmetikë është vetitë kundër rrudhave, anti-ënjtjes dhe forcimit. Lajthia e shtrigave rregullon sekretimin e serumit, shtrëngon poret e zgjerimit të tepruar (duke zvogëluar djersitjen) dhe qetëson ënjtjen. Si rezultat, lëkura është elastike, e fortë dhe ka një ngjyrë natyrale.
 • Ekstrakti Kwao Krua ( Pueraria mirifica ) – është një agjent efektiv ringjallës dhe rinovues. Rrënjët pluhur përdoren zakonisht. Besohet se është efektiv në vonimin e procesit të plakjes. Përveç veprimit të saj të brendshëm, ai gjithashtu punon si kozmetikë. Zvogëlon rrudhat dhe qetëson inflamacionin e lëkurës ndërsa e forcon atë. Ndihmon për të luftuar aknet dhe njollat e lëkurës. Efekti estrogjenik nuk është pa rëndësi për gratë. Komponenti rrit madhësinë dhe rrumbullakosjen e bustit. Përgjegjës për efektet e dobishme, ndër të tjera përmbajtja fitoestrogjenike (izoflavone soje, miroestrol, deoksimiroestrol dhe izomiroestrol).
 • Ekstrakti Centella asiatica – ushqen, hidraton dhe forcon lëkurën. Ndihmon në zvogëlimin e shenjave, eliminimin e strijave dhe celulitit. Ka veti anti-inflamatore dhe anti-ënjtje. Firmon bustin, i cili duket më i spikatur me përdorimin e rregullt të xhelit. Interesante, centipeda mund të jetë gjithashtu e dobishme për një qëllim të pazakontë – zvogëlon dhimbjen dhe reagimet alergjike pas pickimit të insekteve.
 • Ekstrakt xhensen ( Panax ginseng ) – rrënja e marrë nga xhensen Panax është një nga dhuratat më të çmuara të natyrës, e përdorur në mjekësinë lindore për mijëvjeçarë. Shtë një “i gjithanshëm” që ndihmon si në sëmundjet trupore ashtu edhe në ato shpirtërore. Për më tepër, ekstrakti i xhensenit është një përbërës i kozmetikës rinovuese, forcuese dhe rigjeneruese. Ai përfshin, ndër të tjera saponina triterpene (të quajtura ginsenoside ) përgjegjëse për një numër të vetive pozitive. Xhensen stimulon lëkurën të rigjenerohet, i lejon asaj të rifitojë ngjyrën e saj natyrale dhe në të njëjtën kohë përmirëson furnizimin e saj me gjak. Ajo gjithashtu mbron epidermën kundër faktorëve të jashtëm të pafavorshëm, përfshirë. Rrezatimi UV. Ka efekt hollues dhe anti-celulit (aktivizon ndarjen e yndyrnave).
 • Butilen glikol ( 1,3-Butanediol ) – përbërja është përgjegjëse për hidratimin e duhur të lëkurës. Ai gjithashtu ka një funksion të rëndësishëm depërtues, duke lejuar përbërësit e tjerë të depërtojnë në shtresat më të thella, duke rritur kështu efektivitetin e xhelit. Në të njëjtën kohë, ajo parandalon tharjen e xhelit.
 • Hialuronat natriumi ( Hialuronat natriumi ) – është një acid hialuronik përgjegjës për lëkurën e fortë dhe të lëmuar (ndikon në hidratimin dhe kapacitetin rigjenerues të qelizave). Prodhohet natyrshëm në trup, por përqendrimi i tij bie me kalimin e kohës, gjë që bën që lëkura të plaket, të shfaqen rrudhat dhe kavitetet. Prania e saj në shkallën Mammax është për të parandaluar këtë.
 • Çamçakëzi xanthan – është një emulgator me origjinë natyrore. Ndikon në trashjen e qëndrueshmërisë së xhelit, ndërsa rrit viskozitetin e saj. Falë tij, ju mund ta përdorni Mammax më ekonomikisht: jep efekt edhe me doza ekonomike.
 • Methylparaben – një substancë kimike (gjendet natyrshëm në farat e grejpfrutit dhe boronicave) ka një efekt baktervrasës dhe antimikrobik . Në këtë rast, përbërja parandalon shumëzimin e mikroorganizmave të dëmshëm në kozmetikë. Roli i tij është i kufizuar në garantimin e përdorimit të sigurt.

Si të përdorni Mammax?

Xheli duhet të përdoret dy herë në ditë – në mëngjes dhe në mbrëmje. Duhet të aplikohet në lëkurë të pastër dhe të thatë. Mammax përhapet në gjinj për 5-10 minuta, duke masazhuar plotësisht dhe duke bërë lëvizje rrethore me dorën tuaj. Falë kësaj, ajo absorbohet më mirë dhe arrin në shtresat më të thella të lëkurës. Trajtimi mund të përsëritet – do të përshpejtojë efektin e dëshiruar. Mammax rekomandohet për të gjitha gratë, pavarësisht nga mosha e tyre.

Mammax – një xhel i provuar dhe rekomanduar nga gratë

Para hyrjes në treg, xhel Mammax është kontrolluar, analizuar dhe testuar në mënyrë të përsëritur për efektivitetin dhe sigurinë. Beenshtë vërtetuar se kur përdoret rregullisht, ka efikasitet të lartë dhe nuk shkakton efekte anësore. Kjo është arsyeja pse në shumë vende rekomandohet nga specialistët.

 • “Problemet e mia në gji filluan për mirë pasi isha shtatzënë. Ndërsa trupi im ka duruar të parën relativisht të padëmtuar, kjo e fundit u pasua nga një dramë. Ishte shumë e vështirë për mua të humbja barkun e shtatzënisë, peshën e tepërt dhe të përmirësoja pamjen e gjinjve të mi. Unë bëra një dietë, fillova të bëj vrapim (sa më shumë që të jetë e mundur me dy fëmijë të vegjël), por efektet erdhën ngadalë. Ngadalë, por shumë ngadalë, po humbja kilogramët e tepërt dhe goma karakteristike ende m’u dhemb. Gjinjtë e mi u zgjeruan, por humbën formën dhe qëndrueshmërinë e tyre origjinale. Përveç kësaj, strijat u shfaqën në to. Më në fund, me këshillën e një shoku që jeton në Mbretërinë e Bashkuar, zgjata dorën për xhel Mammax. Produkti ishte krejt i panjohur për mua më parë. Shpresa shndriti në kokën time – unë iu ngjita shumë asaj. Për disa javë, unë po bëja masazhe kozmetike në lëkurën time çdo ditë, duke bërë lëvizje rrethore. Shpesh e përsërisja trajtimin para se të flija. Në fakt, gjinjtë e mi filluan të rimarrin fortësinë e tyre. Ata u bënë më të hijshëm dhe përveç kësaj vura re se ato rriteshin në vëllim. Strijat në lëkurë filluan të zbehen derisa u bënë të padukshme. Lëkura ime është elastike dhe e lëmuar. Kështu që eksperimenti me Mammax ishte një sy demi! “Weronika, 30 vjeç
 • “Unë gjithmonë kujdesem për pamjen time, falë së cilës zgjoj admirim të vërtetë për seksin e kundërt. Nuk jam kot, thjesht më pëlqen të dukem bukur (dhe të tërheq vëmendjen) si çdo grua. Përveç kësaj, është një avantazh shtesë në punën time – unë jam një menaxher i nivelit të lartë në një korporatë ndërkombëtare. Unë shpesh negocioj me kontraktorët – në raste të tilla, çdo detaj mund të jetë i rëndësishëm. Prandaj, pa rezistencë, zgjata dorën tek xhel Mammax, duke forcuar dhe zgjeruar gjinjtë. E përdor rregullisht, duke e fërkuar në lëkurë në mbrëmje (dhe në mëngjes – nëse kam kohë për të). Edhe pse periudha e “rinisë time studentore” është shumë larg meje, unë mund të vë në siklet shumë praktikantë në kompani me gjinjtë e mi. Falë Mammax, lëkura ime është e lëmuar, gjinjtë e mi janë të fortë dhe të hijshëm. Kam vërejtur që me përdorim më të gjatë, ata rritën ndjeshëm vëllimin e tyre duke u bërë më të plotë. Ky është një përfitim nga teknologjia kozmetike. Alsoshtë gjithashtu e rëndësishme për mua që xheli të bazohet në përbërës natyralë – xhensen (suplementi im i preferuar), Kwao Krua, centipede dhe lajthi shtrigash. Mund t’ua rekomandoj me ndërgjegje të pastër ” . – Magda, 38 vjeç
 • “Në të kaluarën, unë i shikoja miqtë e mi të kolegjit me zili – ishin gjithmonë djemtë që i shikonin. Nuk isha aq me fat. Fatkeqësisht, figura ime la shumë për të dëshiruar. Dhe pjesa më e keqe ishte se nuk mund ta sillja veten ta ndryshoja. Pika e kthesës duhej të vinte diku – dhe kjo ndodhi në mënyrë drastike. Kam takuar një djalë në vitin e fundit. Ai ishte i pashëm dhe i shkathët – një shpirt i tillë i partisë. Sa budallaqe isha … Jo shumë kohë më vonë, ai më la për një vajzë shumë më të re. Isha i shkatërruar. Sapo fillova të shoh më qartë të metat në pamjen time. Unë shkova në një dietë kufizuese (hektolitra lotësh) dhe fillova të praktikoja sporte. Pas disa kohësh, unë humba kilogramë (rreth 18-20 gjithsej) dhe figura ime fitoi tërheqje seksi. Fatkeqësisht, unë ende kisha një problem në gji. Ata ishin mbresëlënës, por jo të vendosur (për të mos thënë pendues). Kishte strija në lëkurë (për fat të mirë ato ishin të vogla). Provova një shumëllojshmëri të kozmetikës fiksuese, por ato dhanë pak efekt në lidhje me kohën e trajtimit dhe natyrisht kostot. Në fund, unë zgjata dorën për Mammax duke përdorur metodën e përzgjedhjes. Doli që këtë herë zgjedhja ishte e duhur. Pas disa javësh, vura re ndryshimin në qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës. Strijat janë zhdukur. Aktualisht – pas disa muajsh përdorimi – gjinjtë e mi janë të mëdhenj, të hijshëm dhe, mbi të gjitha, të fortë. Kam harruar atë tullë që më hodhi. Tani unë jam ai që merrem me kartat . – Agnieszka, 27 vjeç

A ia vlen të përdorni serumin Mammax? Vlerësimi ynë

Kujdesi për pamjen tuaj natyrale – pavarësisht nga gjinia – është një çështje e rëndësishme. Ndikon jo vetëm në mënyrën se si i perceptojnë njerëzit, por edhe në vetëvlerësimin e tyre dhe në ndjenjën e të qenit tërheqës. Kështu që ia vlen të kujdesesh për veten tërësisht. Në rastin e gjinjve, xhel Mammax do të jetë një ndihmë e paçmuar për gratë.

mamas SHENIM: Për një periudhë të kufizuar kohore, shpërndarësi zyrtar i kremit për të përmirësuar pamjen e bustit MAMMAX ka një ofertë të veçantë për lexuesit tanë. Shoqërohet me një garanci 100% të kënaqësisë për trajtimin e blerë në rast se nuk sjell rezultatet e pritura.

Klikoni këtu për të marrë kremin MAMMAX

Promovimi mbaron sot!

Për shkak të shterimit të aksioneve, promocioni është i kufizuar në kohë

Si do ta vlerësonit këtë produkt?

Klikoni mbi një yll për ta vlerësuar!

Vleresim mesatar 0 / 5. Numri i votave: 0

Asnjë votim deri më tani! Bëhu i pari që vlerëson këtë postim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *