Novaskin – mendim për një serum novator rinovues

Rishikimet e produkteve Rishikimet e produkteve
0
(0)

novaskin Pamja e lëkurës është një nga përcaktuesit më të zakonshëm të moshës. E fortë, e ndritshme, e qetë është një sinonim i rinisë, dhe rrudhat që shfaqen janë mohimi i saj. Kjo do të thotë që edhe ndryshime të vogla në lëkurë kontribuojnë në përkeqësimin e mirëqenies së një gruaje.

Në vend që të heqësh dorë nga vitet që kalojnë, kërko një trajtim rinovues në një shishe – Novaskin.

Çfarë është Novaskin?

Rrudhat nuk shfaqen papritmas të nesërmen e 40-vjetorit të lindjes. Të parat fillojnë të shfaqen pas moshës 20 vjeç dhe në fillim nuk janë të qarta, madje nuk duket se janë rrudha. Sidoqoftë, ndryshimet përparojnë me kalimin e viteve, në varësi të stilit të jetës, higjienës personale dhe predispozicionit gjenetik. Ajo shoqërohet gjithashtu me dobësimin gradual të 54 muskujve të fytyrës. Sa më pak të tensionuara të jenë, aq më të theksuara janë rrudhat, dhe çngjyrosja që shfaqet me moshën intensifikon efektin e plakjes.

Ne kemi një metodë për këtë, përkatësisht përgatitjen Novaskin. Isshtë një mënyrë për të ngadalësuar mekanizmin e rrudhave duke përshpejtuar rigjenerimin e qelizave të lëkurës, të cilat ngadalësojnë punën e tyre pas moshës 40 vjeç.

Përgatitja ka një efekt shumëfazor, nuk ka një efekt sipërfaqësor si shumë kremra të reklamuar si anti-rrudhë. Përveç kësaj, përgatitja ka një efekt të kujdesshëm, duke mbrojtur lëkurën kundër faktorëve të jashtëm.

Me çfarë ndihmon Novaskin?

Novaskin është një përgatitje jashtëzakonisht e dobishme që ju lejon të mbani lëkurën rinore ose ta rindërtoni atë kur rrudhat e para janë shfaqur tashmë. Zakonisht kanë të bëjnë me zonën e gojës, syve, ballit dhe fytyrës ovale. Me kalimin e moshës, indet fillojnë të bien dhe faqet e rëna shtojnë vite.

Përgatitja shmang këtë problem sepse përmirëson fytyrën ovale dhe në të njëjtën kohë forcon lëkurën e të gjithë fytyrës, si faqet, ballin dhe sytë, ku lëkura pak e pjerrët mund të kontribuojë në formimin e hijeve nën sytë. Ata gjithashtu shtojnë vite.

Përdorimi i rregullt i serumit Novaskin lejon rindërtimin e brendshëm të qelizave të lëkurës si dhe forcimin dhe hidratimin e tyre. Kjo është e rëndësishme sepse me kalimin e moshës, lëkura jo vetëm që humbet kolagjenin, i cili e mban atë elastik, por edhe lagështi. Sa më shumë të jetë e thatë, aq më shumë rrudha shfaqen ose thellohen.

Së bashku me përdorimin e përgatitjes, të ashtuquajturat “Gjeni i të rinjve” i cili ka një efekt riparues në qelizat e trupit. Përveç kësaj, përgatitja nuk bllokon poret e lëkurës, duke parandaluar formimin e puçrrave dhe pikave të zeza.

Çfarë përfshihet në Novaskin?

Performanca e shkëlqyeshme e përgatitjes është e lidhur ngushtë me përbërësit që e përbëjnë atë. Ata nuk janë të rastësishëm, por të zgjedhur me kujdes të veçantë. Falë tyre, serumi Novaskin është aq efektiv sa që java e parë e përdorimit sjell rezultate inkurajuese. Ndër përbërësit e dobishëm të përgatitjes janë:

 • ekstrakti i algave të borës ( Chlamydomonas nivalis ) – një bimë që rritet në shpatet e Alpeve të bukura. Ofshtë me rëndësi të madhe për rindërtimin e shtresës lipidike të lëkurës, e cila është një shtresë mbrojtëse që mbron epidermën nga faktorët e dëmshëm të jashtëm. Ekstrakti imunizon lëkurën dhe përmirëson qëndrueshmërinë e saj dhe kështu eliminon rrudhat. Për më tepër, algat e borës kontribuojnë në aktivizimin e gjenit rinor, i cili pengon plakjen dhe stimulon proceset mbrojtëse të qelizave të trupit që çojnë në rigjenerimin e tyre;
 • Ekstrakti i krokusit të artë ( Crocus chrysanthus ) dhe akacisë senegaleze ( Senegalia senegal ) – një kompleks i këtyre dy përbërësve stimulon lidhjet midis qelizave të epidermës dhe dermës, rrit procesin e rinovimit të lëkurës, duke parandaluar mbajtjen e qelizave të vjetra. Përmirëson sasinë e kolagjenit dhe fibrave elastike, gjë që çon në përmirësimin e elasticitetit, i cili zvogëlohet me moshën dhe fortësinë, falë të cilave rrudhat bëhen më pak të thella;
 • Ekstrakti Robinia pseudoacacia ( Robinia pseudoacacia ) – përmban shumë flavonoide dhe antioksidantë që vrasin radikalet e lira, duke mbrojtur lëkurën nga plakja. Falë antioksidantëve, Novaskin zvogëlon ndjeshëm procesin e plakjes së lëkurës dhe shfaqjen e rrudhave të reja;
 • vaj macadamia ( vaj Macadamia ) – përmban një sasi të madhe të vitaminës A, të shkëlqyeshme për gjendjen e lëkurës dhe vitamina nga grupi B që përmirësojnë punën e qelizave të lëkurës. Vaji kujdeset për nivelet e duhura të leucinës dhe squalenit, të cilat janë pjesë e shtresës mbrojtëse të lipideve;
 • ekstrakti i boronicës ( Vaksina ) – përmirëson prodhimin e kolagjenit që zbehet me kalimin e moshës dhe parandalon në mënyrë efektive formimin e rrudhave;
 • ekstrakt i verbenës ( Verbena ) – zvogëlon skuqjen dhe shkëlqimin e yndyrshëm në lëkurë, forcon poret dhe zvogëlon sasinë e sebumit të prodhuar;
 • ekstrakti i rrëshirës ( Rrëshirë ) – rrit ndjeshëm elasticitetin e lëkurës nga brenda, zbut rrudhat ekzistuese dhe ngadalëson procesin e plakjes;
 • glicerinë ( Glicerinë ) – ka efekt në transportin e lëndëve ushqyese në lëkurë.

Veprim gjithëpërfshirës trefazor i Novaskin

Informacioni i bashkangjitur në përgatitjen e Novaskin dallohet nga fakti se ai punon në disa faza, saktësisht në tre faza. Si rezultat, është efektiv si në parandalimin e proceseve të shpejta të plakjes, ashtu edhe në kthimin e simptomave tashmë ekzistuese, d.m.th. zbut rrudhat.

 1. Faza e parë e përgatitjes është hidratimi i thellë i lëkurës. Përbërësit aktivë që përbëjnë specifikën nuk vendosen në epidermë, por depërtojnë thellë në të, duke ushqyer lëkurën nga brenda. Si rezultat, rrudhat zbuten gradualisht, lëkura është e ngurtësuar dhe shumë më e shëndetshme.
 2. Faza e dytë lidhet me mbushjen e lëkurës dhe zgavrave midis qelizave të lëkurës me vitamina dhe mikroelementë që e ushqejnë atë. Pastaj bëhet shumë më fleksibël. Kjo fazë e veprimit të Novaskin karakterizohet gjithashtu nga stimulimi i kolagjenit.
 3. Faza e tretë e veprimit është zbutja e rrudhave dhe krijimi i një shtrese mbrojtëse në lëkurë, duke e mbrojtur atë nga papastërtitë. Ju duhet të mbani mend se plakja e shpejtë nuk është vetëm rezultat i gjeneve, por edhe i toksinave që depërtojnë në lëkurë nga mjedisi.

Si ta përdorni Novaskin në mënyrë korrekte?

Për të përfituar shpejt nga efektet e dobishme të Novaskin, duhet ta përdorni si duhet. Para se ta vendosni në lëkurë, lexoni fletëpalosjen e paketimit, pastaj filloni të punoni.

Para se ta vendosni në lëkurë, duhet pastruar me xhel dhe tonik për t’u siguruar që asgjë nuk do të bllokojë depërtimin e përbërësve të dobishëm në lëkurë. Pastaj, vendosni 1-2 pika Novaskin në fytyrë, me theks të veçantë në zonat delikate rreth syve, qafës dhe dekoltesë, të cilat shpesh harrohen. Lyejini ose fërkojeni lehtë me lëvizje rrethore, duke stimuluar kështu qarkullimin e gjakut.

Tashmë pas javës së parë të përdorimit, do të vini re një ndryshim në pamjen e lëkurës, por për efektin më të mirë, përdorni produktin për 30 ditë në mëngjes dhe në mbrëmje. Përgatitja nuk duhet të lahet, por të lihet të përthithet.

A mund të shkaktojë efekte anësore të padëshiruara Serumi Novaskin?

Shumë gra shqetësohen për zgjedhjen e kozmetikës dhe përgatitjeve të lëkurës, duke mos ditur nëse do të ketë efekte anësore të përdorimit të tyre.

Me Novaskin nuk duhet të keni frikë nga efektet e tilla. Isshtë përgatitur nga substanca krejtësisht natyrore, të testuara në laborator. Falë kësaj, garanton përdorim të sigurt. Sigurisht, nëse jeni alergjik ndaj ndonjë prej përbërësve, atëherë specifika mund të dalë e pafavorshme për përdorim të përditshëm.

Në rast të acarimit ose skuqjes së mundshme, ndaloni së aplikuari Novaskin në fytyrë dhe konsultohuni me një mjek për të vlerësuar nëse është një reagim ndaj ndonjë prej përbërësve të preparatit.

Opinione të specialistëve për Novaskin

Novaskin është një produkt të cilit specialistët gjithashtu i kushtuan vëmendje. Në internet mund të gjeni mendime të njerëzve të përfshirë profesionalisht në kujdesin e bukurisë, duke vlerësuar përgatitjen. Ata theksojnë se kjo e bën më të lehtë shtyrjen e procesit të plakjes.

Ata tregojnë se rrudhat zbuten dukshëm, gjë që konfirmohet nga klientët e tyre, si në fjalë ashtu edhe në pamje. Sa më mirë pamja dhe efektet më të qarta, aq më e mirë është mirëqenia femërore.

Mendimet e përdoruesve në lidhje me përgatitjen

Në faqen e internetit të prodhuesit, si dhe në faqet e internetit të tjera që flasin për Novaskin, ju mund të gjeni mendimet më të rëndësishme, dmth vlerësimet e klientëve. Deri në 97% të përdoruesve të përgatitjes vunë re një zbutje të qartë të lëkurës dhe zhdukjen e rrudhave të imëta. Një efekt i tillë, i arritur gjithashtu shpejt – krahasuar me përgatitjet e tjera, do të thoshte se përdoruesit treguan një përmirësim të mirëqenies.

Bazuar në vlerësimet në internet, 99% e përdoruesve janë të kënaqur me blerjen e tyre dhe synojnë ta blejnë përsëri. Në të njëjtën kohë, shumë gra theksuan se përgatitja është shumë efikase dhe paketimi i saj i vogël e bën të lehtë ta kesh me vete.

Ku ta blini Novaskin? Mendimi ynë

Novaskin shitet në një shishe të rregullt me një pipetë që e bën të lehtë aplikimin. Paketimi në vetvete, edhe pse i vogël, është shumë elegant, falë të cilit produkti duket si një kozmetikë elegante. Mund ta blini në faqen e internetit të prodhuesit. Nëse vendosni të blini, sigurohuni që të mos bëni ankand në faqet e tjera të shitjeve.

Për shkak të veprimit të tij tërheqës, serumi Novaskin është falsifikuar shumë herë. Kur blini një produkt nga një burim tjetër nga prodhuesi, rrezikoni të blini një falsifikim, i cili nuk do të sjellë ndonjë përfitim, mund të ketë një përbërje tjetër, përbërës të paprovuar dhe paraqet rrezik për shëndetin tuaj dhe pamjen e lëkurës.

Pse ia vlen të zgjidhni Novaskin? Rekomandimi ynë

Ka shumë produkte bukurie në treg, por ekziston vetëm një Novaskin që ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës, e largon atë për disa vjet dhe zbut rrudhat. Garanton që askush nuk do ta dijë sa vjeç jeni në të vërtetë. Isshtë e lehtë për t’u përdorur në shtëpi dhe aplikimi i shpejtë i ilaçit bëhet një pjesë integrale e tualetit të përditshëm.

Nëse serumi Novaskin përdoret rregullisht, efektet pozitive mund të shihen tashmë pas një jave, dhe bëhet më mirë me kalimin e çdo dite. Vendimi për të blerë përgatitjen është një investim në bukurinë tuaj, në rininë dhe mirëqenien tuaj, në mënyrë të sigurt dhe pa dhimbje. Ju nuk keni më nevojë të merrni në konsideratë një heqje të fytyrës ose metoda të tjera invazive për të rivendosur fortësinë e lëkurës. Vetëm Novaskin dhe do të ndiheni gjatë gjithë kohës sikur të jeni tridhjetë vjeç.

SHENIM: Për një periudhë të kufizuar kohore, shpërndarësi zyrtar i serumit rinovues NOVASKIN ka një ofertë të veçantë për lexuesit tanë. Shoqërohet me një garanci 100% të kënaqësisë për trajtimin e blerë në rast se nuk sjell rezultatet e pritura.

Klikoni këtu për të marrë serumin NOVASKIN

Promovimi mbaron sot!

Për shkak të shterimit të aksioneve, promocioni është i kufizuar në kohë

Si do ta vlerësonit këtë produkt?

Klikoni mbi një yll për ta vlerësuar!

Vleresim mesatar 0 / 5. Numri i votave: 0

Asnjë votim deri më tani! Bëhu i pari që vlerëson këtë postim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *