Matcha Slim – koktej hollues jeshil – vlerësime dhe çmim

Rishikimet e produkteve Rishikimet e produkteve
0
(0)

matça e hollë Një tjetër risi është shfaqur në tregun dietik – Matcha Çaj jeshil i hollë për dobësim . A mund të humbasim me të vërtetë peshë duke pirë infuzionin tonë të preferuar? Ne kontrolluam për ju një hit tjetër midis mënyrave të shpejta për të humbur peshë. Rezulton se matça pluhur ka një efekt gjithëpërfshirës në trupin tonë, ajo gjithashtu ka një ndikim në humbjen e peshës! Koktej është pasuruar gjithashtu me aminoacide dhe substanca të tjera të vlefshme.

 • Përmban sa 7 g taurinë
 • 5 ekstrakte bimore
 • 12 vitamina që mbështesin humbjen e peshës
 • Përbërje 100% natyrale

Matcha – çfarë është ajo?

Për shumë prej nesh, fjala “smatcha” mund të tingëllojë krejtësisht e çuditshme. Termi rrjedh nga japonishtja dhe do të thotë çaj jeshil që është integruar në një pluhur. Kjo figurë përdoret në ceremoninë tradicionale të çajit, por përdoret gjithashtu si shoqëruese e pjatave, akullores dhe ëmbëlsirave. Çaji jeshil dhe pluhur erdhi në Japoni falë murgjve budistë. Ndryshe nga sencha, gjethet për prodhimin e matçës korren vetëm nga kaçubat që janë mbuluar me dyshekë. Rreth 2-3 javë para sezonit të korrjes, shkurret janë të mbuluara me shtroje dhe rritja e mëtejshme e bimëve ngadalësohet. Gjethet e bimës së çajit marrin më pak rrezet e diellit, gjethet e tyre bëhen më të zbehta. Një bimë e tillë prodhon më shumë aminoacide të cilat i japin çajit matcha aromën e tij unike. Gjethet korren nga fermerët, thahen në diell, dhe më pas grihen në një pluhur të gjelbër të imët.

A ndikon matcha në humbjen e peshës tuaj?

koktej i dobët i humbjes së peshës matcha Pija tradicionale japoneze ka fituar një popullaritet të jashtëzakonshëm kohët e fundit. Kimikatet në çajin jeshil përshpejtojnë djegien e dhjamit deri në 4 herë ! Shumë njerëz që duan të humbin peshë me shqetësim për shëndetin e tyre zgjedhin përbërës natyralë në vend të shumë preparateve dobësuese të disponueshme në treg. Përdorimi i suplementeve të matcha-s ose konsumimi i një infuzioni të pluhurit të çajit jeshil ju lejon të humbni peshë pa efekte anësore të pakëndshme, siç janë: rritja e rrahjeve të zemrës, presioni i lartë i gjakut.

Veprimi i Matcha Slim

Redukton nivelin e kolesterolit të keq LDL Studimet amerikane kanë treguar se njerëzit që pinë një infuzion të këtij çaji japonez ulin kolesterolin dhe kanë më pak të ngjarë të vuajnë nga sëmundje të zemrës! Detoksifikon trupin – ngjyra e tij e gjelbër është për shkak të përmbajtjes së lartë të pigmentit – klorofilit . Kjo substancë ka një efekt të fortë pastrues në trup. Djeg kalori të panevojshme – matcha përshpejton metabolizmin deri në 800%! Mbështet punën e trurit – pirja e infuzionit të çajit jeshil matcha përmirëson kujtesën dhe përqendrimin. Kjo është e mundur falë përmbajtjes së lartë të L-theaninës, e cila është përgjegjëse për rregullimin e niveleve të serotoninës dhe dopaminës. Nivelet shumë të ulëta të serotoninës mund të shkaktojnë humor të depresionuar, pagjumësi dhe madje depresion. Nga ana tjetër, dopamina mbështet motivimin dhe gatishmërinë për të mësuar. Kjo shton gjallëri – Samurai tashmë e dinte që Matcha rrit qëndrueshmërinë. Ata e konsumuan këtë pije para ekspeditave ose luftimeve për të fituar energji shtesë. Vitaliteti i rritur mund të arrihet deri në 6 orë pas konsumit. Ndryshe nga kafeina, l-theanina dhe stimuluesit e tjerë në çajin jeshil nuk e bëjnë këtë

Koktej hollimi Matcha Slim – mësoni rreth përbërësve të plotë:

 • Pluhur çaji jeshil Matcha – është një antioksidant shumë i fortë, natyral që bllokon veprimin e radikaleve të lira. Kjo ju lejon të rivendosni ekuilibrin në trup dhe të forconi sistemin imunitar. Sigurimi i trupit me doza të larta të antioksidantëve gjithashtu ngadalëson procesin e plakjes dhe rinon trupin. Çaji jeshil Matcha është gjithashtu një burim i vlefshëm i katekinave EGCG , të cilat kanë veti anti-kancer .
 • Taurina – përshpejton metabolizmin, i cili ju lejon të heqni qafe kilogramët e tepërt më shpejt. Veprimi i tij zvogëlon thithjen e yndyrnave – rregullon metabolizmin e lipideve. Ul oreksin.
 • Ekstrakti i acidit citrik – mbështet pastrimin e trupit, mbështet punën e sistemit të tretjes. Konsumi i rregullt i acidit citrik përmirëson mbrojtjen natyrore të trupit.

Si të përgatitni koktejin e hollimit Matcha Slim?

furçë bambu matcha Përgatitja e pijeve është shumë e thjeshtë. Matni 1 lugë çaji pluhur dhe shtojeni në një filxhan. Hidhni rreth 150 ml ujë të nxehtë. Përziejeni më hollësisht në mënyrë që të mos mbeten gunga. Ju mund të përdorni një lëvizje të veçantë bambu matcha.

Match Slim – mendime, efekte, forume

Shumë njerëz tashmë kanë humbur peshë duke pirë çaj Matcha Slim. Ne kontrolluam mendimet nga forumi i shkruar nga njerëzit duke përdorur shtesën e re dietike. Shumica e vlerësimeve e vlerësuan produktin si fenomenal, dhe dobësimi me të ishte i thjeshtë dhe argëtues. Klientët treguan efektet që vëzhguan gjatë trajtimit:

 • ulur oreksin;
 • mirëqenie e shkëlqyeshme;
 • gjendje më të mirë fizike;
 • pastrimi i trupit nga toksinat;
 • shije e këndshme e një koktej dobësues;
 • djegia më e shpejtë e dhjamit motivon për humbje të mëtejshme të peshës.
 • Unë u dashurova me Matcha Slim Kjo pije më ndryshoi jetën! Para kësaj, për disa vjet u përpoqa të dobësohesha. Fatkeqësisht, nuk pashë ndonjë efekt dhe u dorëzova shumë shpejt. Pesha qëndronte në vend, dhe unë ndjehesha gjithnjë e më shumë zakompleksiona. Gjithçka ndryshoi kur bleva Matcha Slim. Në vetëm 2 javë kam humbur sa 8 kile! Dallimi është i dukshëm, madje edhe rrobat janë shumë të mëdha për mua. Isshtë e vërtetë që duhet të humbas edhe disa kilogramë të tjerë, por është një sukses i madh për mua! – Anna, 34 vjeç efekte të pakta matcha
 • Tani, dieta ime Matcha Slim tashmë aplikon për disa muaj muaj. Falë kësaj pije të mrekullueshme, jeshile, harrova se çfarë do të thotë lodhje e vazhdueshme dhe mungesë energjie. Kam vërejtur se imuniteti im u përmirësua sepse ndalova së sëmuri. Edhe figura ime ndryshoi, humba 5 kg. Dukem e hollë dhe e rregullt. Kam vërejtur se edhe burri im vjedh këtë çaj për mua. Unë mund të shoh që barku i birrës së tij është tkurrur. – Katarzyna, 28 vjeç

Ku ta blini çajin Matcha Slim për humbje peshe?

Ju mund të blini çaj të rregullt matcha në internet ose në një bimë bimore. Sidoqoftë, vetëm përzierja Matcha Slim, përveç pluhurit të çajit, përmban taurinë, ekstrakte bimore dhe vitamina , falë të cilave humbja e peshës nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë! Porositni sot dhe provoni mënyrën tradicionale japoneze për të humbur peshë. Klikoni në lidhjen më poshtë dhe do të çoheni në faqen zyrtare të prodhuesit. Për një periudhë të kufizuar kohore, mund të blini çaj jeshil për dobësim deri në 50% më lirë! Transport falas dhe të sigurt.

1 hap – Plotësoni formularin në faqen e internetit të distributorit zyrtar.

2 hap – Konfirmoni porosinë me telefon.

Hapi 3 – Mblidhni paketimin dhe digjni kilogramë të panevojshëm në vetëm 4 javë!

matça e hollë SHENIM: Për një periudhë të kufizuar kohore, shpërndarësi zyrtar i MATCHA SLIM ka një ofertë të veçantë për lexuesit tanë. Shoqërohet me një garanci 100% të kënaqësisë së trefishtë për trajtimin e blerë, në rast se nuk sjell rezultatet e pritura.

Klikoni këtu për të provuar Matcha Slim Green Shake

përdorni K linkT link lidhje për të marrë transportin FALAS

Promovimi mbaron sot!

Për shkak të shterimit të aksioneve, promocioni është i kufizuar në kohë

Si do ta vlerësonit këtë produkt?

Klikoni mbi një yll për ta vlerësuar!

Vleresim mesatar 0 / 5. Numri i votave: 0

Asnjë votim deri më tani! Bëhu i pari që vlerëson këtë postim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *