Prostaffect – kapsula për potencë

Rishikimet e produkteve Rishikimet e produkteve
0
(0)

prostafekt Prostaffect është një shtesë natyrore që parandalon rritjen e tepërt të gjëndrës së prostatës. Në kundërshtim me masat e tjera, është jo-invazive, nuk kërkon ndonjë trajtim, operacion ose masazh të turpshëm. Si ta përdorim atë për të arritur efektin më të shpejtë të mundshëm? Ne ju ftojmë të shfletoni rishikimet e produkteve.

Gjëndra e prostatës dhe Prostaffect – mos u sëmurni!

Prostata është një problem i turpshëm për burrat. Shumë njerëz e kanë të vështirë ta pranojnë atë, gjë që është një nga arsyet kryesore të neglizhimit të trajtimit. Ndërkohë, prostata rritet më shumë dhe bëhet gjithnjë e më e rrezikshme për shëndetin. Simptomat e zakonshme përfshijnë presion të tepërt në fshikëz , ulje të rrjedhjes së urinës , rrjedhje të pakontrolluar dhe ndjesi djegieje . Në shumë raste, shfaqet prostatiti kronik, impotenca dhe madje edhe kanceri i prostatës. Trajtimi është afatgjatë, i shtrenjtë dhe jo gjithmonë efektiv. E megjithatë mund të shmanget. Si

Natyra në luftën kundër potencialit

Ekziston një shtesë në treg që mbron nga rritja e gjëndrës, dhe në fazën fillestare të problemit, ndihmon trupin të kthejë ndryshimet e pafavorshme. Isshtë Prostaffect, i cili përmban ekstrakte të bimëve të fuqishme medicinale, vitamina dhe kripëra minerale. Siguron funksionim efektiv dhe diskrecionin e kërkuar.

Treguesi për përdorim:

Burrat duhet të përdorin Prostaffect pavarësisht nga mosha. Njerëzit e moshës 45-50 vjeç (dhe më të vjetër) janë veçanërisht të prekshëm. Gjatë kësaj periudhe, më shpesh ndodh një zgjerim beninj i prostatës, i cili manifestohet nga probleme me urinimin. Problemi rritet me moshën. Si rezultat, rreth 80% e 75-vjeçarëve vuajnë nga kushte të ngjashme. Në të njëjtën kohë, inflamacioni i prostatës përfshin inflamacion akut (rritjen e baktereve në zorrën e trashë pranë grykës së uretrës), inflamacion kronik (përfshirë stresin, çrregullimet autoimune, çrregullimet hormonale) dhe kancerin e prostatës. Këto janë sëmundje që shfaqen tek burrat e të gjitha moshave. Prandaj, është optimale të përdoret shtesa në mënyrë profilaktike. Çdokush mund të përfitojë prej tij!

Efektet e aplikimit:

 • trajtimi i prostatës kronike;
 • lehtësim i dhimbjes në ijë dhe pjesën e poshtme të shpinës;
 • eliminimi i dhimbjes dhe djegies gjatë urinimit;
 • zvogëlimi i nevojës për të shkuar shpesh në banjë;
 • zgjidhja e problemit të inkontinencës urinare dhe rrjedhës së dobët;
 • rivendosja e ereksionit të fortë dhe shtytjes seksuale;
 • parandalimin e impotencës, kancerit dhe sëmundjeve të tjera të shoqëruara me prostatën e patrajtuar;
 • zvogëlimi i diarresë dhe kapsllëkut që rezulton nga rritja e gjëndrës;
 • zvogëlimi i inflamacionit të sistemit urinar;
 • ushqimi i përgjithshëm i trupit dhe forcimi i imunitetit;

Si të përdorim Prostaffect?

Prostaffect ka formën e kapsollave me një formulë inovative, që ndërthur dhuratat e natyrës me shkencën moderne. Ato duhet të konsumohen një herë në ditë, mundësisht gjysmë ore para vaktit të planifikuar. Rekomandohet të pini kapsula me një sasi të madhe uji. Simptomat e dhimbjes zhduken pas javës së parë të përdorimit. Duhet të presësh më gjatë për një veprim më të thelluar. Varet nga ashpërsia e sëmundjes, si dhe nga kushtet individuale të organizmit. Produkti nuk shkakton reaksione alergjike ose efekte të tjera anësore. Completelyshtë plotësisht e sigurt për shëndetin.

Përbërja e Prostaffect

 • Ekstrakti i frutave të palmetos ( Serenoa repens ) – është një nga mjetet juridike më efektive natyrore për parandalimin dhe frenimin e rritjes së prostatës. Ka një efekt anti-androgjenik. Frenon formimin e dihidrotestosteronit (DHT), i cili çon në normalizimin e metabolizmit në qelizat e gjëndrës së prostatës. Qetëson simptomat e prostatës: zvogëlon tensionin e muskujve të lëmuar të traktit urinar, zvogëlon ënjtjen dhe gjithashtu zvogëlon kongjestionin në qafën e fshikëzës. Përmirëson rrjedhën e gjakut dhe ka veti anti-inflamatore. Interesante, përdorimi i ekstrakteve të palmës parandalon alopecinë androgjene. Palmetto e sharrave përmban acide yndyrore dhe esteret e tyre, HYPERLINK, fitosterole , triterpene, flavonoide , taninet, sheqernat, farnesoni, lupeoli dhe lupenoni. Shekuj më parë, pemët ishin ushqimi më i rëndësishëm në Florida për fiset Miccosukee dhe Seminole. Në të njëjtën kohë, ato janë përdorur prej kohësh për qëllime medicinale.
 • Ekstrakt rrënjë Maca ( Lepidium meyenii ) – është një përbërës natyral që ndihmon me prostatën, mosfunksionimin erektil, përmirëson parametrat e spermës dhe mbështet ndërtimin e muskujve. Plotësimi i rrënjës Maca rrit nivelet e testosteronit, dhe kështu zvogëlon rrezikun e hiperplazisë së prostatës. Një veprim i tillë demonstrohet nga përbërësit e përfshirë në të, që i përkasin grupit të antioksidantëve . Rrënja është një burim i pasur i aminoacideve, acideve yndyrore, vitaminave (A, B1, B2, B3, B12, C, E) dhe kripërave minerale (selen, bor, natrium, kalium, zink, hekur, mangan, magnez, bakër). Maca është një bimë që ndodh natyrshëm në Amerikën e Jugut. Ajo u përdor nga Inca më shumë se 2,000 vjet më parë. Ajo u soll në Evropë nga kapiteni de Soto rreth vitit 1549. Që atëherë, ajo ka fituar popullaritet në të gjithë botën .
 • Ekstrakti indian i hithrës ( Coleus forskohlii ) – përbërja e tij më e rëndësishme aktive është forskolina . Trajtohet si një “ilaç i të gjithë” që ndihmon në sëmundje të ndryshme. Rekomandohet veçanërisht në sëmundjet kardiovaskulare, çrregullimet e sistemit të tretjes, mbipesha dhe hipertensioni. Ka veti diuretike. Ekstrakti indirekt ndihmon në parandalimin dhe frenimin e prostatës. Bima është vendase në Indi (siç sugjeron emri), por edhe në Birmani, Tajlandë dhe Nepal. Në mjekësinë Ayurvedic, është një ilaç i famshëm i quajtur Makandi.
 • Ekstrakti i temjanit ( Boswellia Serrata ) – vetitë e tij anti-inflamatore janë përdorur për qindra vjet. Përveç kësaj, temjani ka një efekt analgjezik, zvogëlon kolesterolin dhe trigliceridet në gjak. Kufizon shfaqjen e sëmundjeve neoplazike. Siguron një veprim të gjerë të suplementit Prostaffect dhe rrit efektivitetin e tij. Grupi kryesor i përbërësve aktivë përgjegjës për efektin terapeutik janë acidet boswellike. Temjani është një pemë në rritje në Indi, Kinë dhe Afrikën Lindore.
 • Vitamina B6 (piridoksinë) – ka një efekt pozitiv në presionin e gjakut, funksionin e zemrës dhe rrit imunitetin e trupit (merr pjesë në prodhimin e antitrupave). Ai mbështet dhe rrit efektivitetin e përbërësve të mësipërm. Biodisponueshmëria e vitaminës B6 zvogëlohet me disa ilaçe dhe konsumimin e alkoolit.
 • Zinku (glukonat zinku) – merr pjesë në metabolizmin qelizor dhe stabilizimin e membranave qelizore. Mungesa e saj është një nga arsyet e zgjerimit të gjëndrës së prostatës.
 • Izoflavone soje (40%) – Këto janë përbërje që ndodhin natyrshëm në fasule soje. Ka, ndër të tjera, genistein dhe daidzein. Ata kanë veti estrogjenike. Ato përmirësojnë punën e sistemit riprodhues, rrisin epshin . Ata punojnë anti-aterosklerotikë. Ata janë antioksidantë të provuar, të fuqishëm që luftojnë radikalet e lira, ngadalësojnë procesin e plakjes dhe zvogëlojnë rrezikun e kancerit të prostatës.

Prostaffect – komente

 • Babai im kishte kancer të prostatës – mbaj mend sa probleme kishte me këtë. Vizitat, trajtimet, ilaçet e shtrenjta dhe së fundmi, për fat të keq, asgjë nuk e ndihmoi. Kur fillova të ndiej një djegie gjatë urinimit, unë u frikësova që të mos bëja shaka. Nuk e mora parasysh inflamacionin e fshikëzës, veçanërisht pasi rryma e urinës ishte e vogël. Simptomat janë shumë karakteristike për mua që të mos jenë të gabuara. Po kërkoja një agjent anti-prostatë dhe gjeta Prostaffect. Vendosa ta blej dhe ishte një vendim i mirë. Dhimbja u ndal pas tre ditësh. Kam zgjedhur kapsulat plotësisht, për çdo rast. Për disa muaj problemi nuk është përsëritur, por unë mbaj një paketë të suplementit në magazinë “.
 • Unë rekomandoj Prostaffect sepse më ndihmoi me prostatitin. Doja të shmangja një vizitë të keqe mjeku, trajtime dhe kimi. Për fat të mirë, unë reagova shpejt kur gjëndra nuk ishte zhvilluar ende në mënyrë të konsiderueshme. Sidoqoftë, simptomat ishin shumë të mundimshme – nga mosmbajtja e urinës deri te vizitat e shpeshta në banjë. Për më tepër, nuk më pëlqente të bëja seks, gjë që u manifestua përmes orëve të qeta në shtëpi. Falë Prostaffect e zgjidha problemin tim të prostatës për një javë! “
 • Zgjerimi i prostatës nuk është asgjë e këndshme për një burrë. Përkundrazi, është një problem shumë i turpshëm. Përveç kësaj, nëse nuk trajtohet, mund të dëmtojë seriozisht shëndetin tuaj. Unë mbrohem nga ajo duke përdorur rregullisht suplemente dhe duke kufizuar faktorët e dëmshëm (sa më shumë që të jetë e mundur). Unë zgjodha Prostaffect sepse për mendimin tim ajo ka përbërjen më të mirë të suplementeve me një efekt të ngjashëm. Jam i kënaqur – jam mirë me shëndet. Ky është rekomandimi më i mirë! ”

Ku ta blini produktin?

Prostaffect është një shtesë dietike me cilësi të lartë që tashmë ka fituar njohje në treg. Për të njëjtën arsye, ajo ka marrë fake më të lira dhe më të dobëta. Ndodh që ofertat e shitjes të shfaqen në faqe të ndryshme në internet ose kanale të mediave sociale dhe të joshin me çmime të bujshme. Këto mund të jenë përpjekje për mashtrim – kini kujdes! Për t’u siguruar për cilësinë, dmth për të marrë produktin origjinal, Prostaffect duhet porositur vetëm direkt nga prodhuesi. Ne e bëjmë detyrën më të lehtë dhe ne ofrojmë lidhjen e ridrejtimit më poshtë. Zgjedhja e një burimi të tillë do të garantojë gjithashtu sigurinë e dërgesës.

Prostaffect dallon nga konkurrenca me një përbërje më të pasur dhe efikasitet të rritur . Asshtë po aq i fortë dhe efektiv sa ilaçet konvencionale, dhe ndryshe nga barnat konvencionale, nuk shkakton efekte anësore të paparashikuara. Vlen të përdoret përkohësisht, por edhe profilaktikisht për të mbrojtur veten nga një problem i pakëndshëm dhe i turpshëm.

prostafekt SHENIM: Për një periudhë të kufizuar kohore, shpërndarësi zyrtar i tabletave PROSTAFFECT ka një ofertë të veçantë për lexuesit tanë. Shoqërohet me një garanci 100% të kënaqësisë së trefishtë për trajtimin e blerë, në rast se nuk sjell rezultatet e pritura.

Klikoni këtu për të provuar tabletat Prostaffect

përdorni K linkT link lidhje për të marrë dorëzimin FALAS

Promovimi mbaron sot!

Për shkak të shterimit të aksioneve, promocioni është i kufizuar në kohë

Si do ta vlerësonit këtë produkt?

Klikoni mbi një yll për ta vlerësuar!

Vleresim mesatar 0 / 5. Numri i votave: 0

Asnjë votim deri më tani! Bëhu i pari që vlerëson këtë postim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *