Cistat – апчиња за циститис – прегледи и дозирање

Прегледи на производи
0
(0)

цистат Воспалението на мочниот меур, како и други слични болести, е срамен и вознемирувачки проблем за секого. Честите посети на тоалетот можат да бидат многу вознемирувачки, а болката што гори го намалува удобноста и го отежнува извршувањето на секојдневните активности. Како да се справите со тоа? Брзо и ефикасно решение нуди Цистат, додаток во исхраната кој ги користи даровите на природата.

Воспаление на мочниот меур и Цистат

Воспалението на мочниот меур ги погодува жените повеќе од мажите. Се манифестира, меѓу другите чувство на печење при мокрење, чувство на притисок врз мочниот меур и болка во долниот дел на стомакот . Причината се бактериите што се гнездат во wallидот на мочниот меур. Причините можат да бидат различни и не се поврзани само со лоша хигиена или сексуален однос. Фактори кои го зголемуваат ризикот од болеста вклучуваат долгорочна употреба на антибиотици (проследено со слабеење на имунитет), употреба на вагинална контрацепција, анатомски дефекти, камења во бубрезите, дијабетес, употреба на јавни тоалети , дебелина и исто така „пост“. Затоа, проблемот мора веднаш да се реши и, во исто време, телото треба да биде заштитено во иднина. Цистат го има овој двоен ефект.

Наменска употреба

Цистат е наменет за возрасни – жени и мажи. Препорачливо е да го користите, доколку имате некој од горенаведените симптоми. Во исто време, можете да ги земате таблетите (помалку интензивно) откако ќе се смири непријатноста, за да не дозволите воспаление да се врати. Вреди да се добие додаток за секој случај, особено ако проблемите со мочниот меур се појавуваат спорадично. Потоа можете да реагирате веднаш и да се борите против инфекцијата во почетната фаза , кога бактериските колонии сè уште не се размножиле значително. Ако не се лекува, мочниот меур може да предизвика некроза, цисти, полипи, па дури и рак. Понатаму, стерилноста не може да се исклучи. Болестите поврзани со воспаление на мочниот меур не треба да се потценуваат.

Ефекти на примена:

 • намалување на болката што се чувствува при мокрење;
 • намалување на потребата за често одење во тоалет;
 • намалено чувство на притисок врз мочниот меур;
 • борба против особено лош мирис на урината карактеристика на бактериска инфекција;
 • прочистување на крвта од урината што произлегува од воспаление на мочниот меур;
 • борба против проблематичниот проблем на уринарна инконтиненција;
 • враќање на рамнотежата во телото и подобрување на функционирањето на уринарниот систем;
 • елиминација на слободните радикали (спречување на стареење на клетките и намалување на ризикот од неопластични болести);

Како да се користи Cistat?

Цистат е додаток во форма на таблети. Во случај на симптоми на воспаление на мочниот меур, се препорачува да се земаат две таблети на ден, по можност во долги интервали, на пример наутро и навечер. По завршувањето на третманот, можете да нанесете една таблета на ден за заштита. Цистат треба да се измие со многу вода. Не се меша со други додатоци. Има природен состав, безбеден е за организмот и не предизвикува несакани ефекти. Во случај на сериозна болест и земање многу силни лекови, подобро е да се консултирате со лекар за употребата на Цистат. Контраиндикација е исто така бременост и доење (не станува збор за штетност, туку за недостаток на тестови спроведени на овие две одделни групи).

Составот на додатокот Цистат – природни состојки

 • Екстракт од голема брусница ( Vaccinium macrocarpum ) – богат извор на витамини (А, Ц, група Б) и минерални соли (цинк, фосфор, калиум, железо, натриум, јод, калциум), проантоцијанидини и флавоноиди кои дејствуваат како антиоксиданти. Брусницата најчесто се користи за борба против заболувања на уринарниот систем. Конференцијата „Експериментална биологија“ во 2002 година потврди дека ја инхибира адхезијата на бактериските фимбрии на клетките на уринарниот епител. Во пракса, ова значи дека микробите полесно се излачуваат преку урината . Екстрактот може да го забрза третманот на бактериски инфекции и да заштити од повторување. Го поддржува целокупното функционирање на уринарниот систем. Во исто време, го храни телото и го подобрува имунитетот. Брусницата со големи плодови е грмушка со овошје што може да се јаде, често се користи во зачувувања. Доаѓа од источниот дел на Северна Америка.
 • Екстракт од семе од грејпфрут ( Citrus maxima ) – е еден од најсилните антибактериски агенси. Ви овозможува брзо да се борите против инфекциите. Се третира како природен антибиотик. Го инхибира растот на габи и вируси. Се бори против непријатност поврзана со притисок врз абдоминалната празнина. Го поддржува имунитетот и е моќен антиоксиданс (се бори против слободните радикали). Корисно е при третман на воспаление на разни основи. Ја ублажува болката и носи олеснување. Содржи витамин Ц, каротеноиди , гликозиди, биофлавоноиди – кверцетин, хесперидин и каемферол. Грејпфрутите се одгледуваат во многу земји во суптропските области.
 • Растителен екстракт од семе што содржи биофлавоноиди ( 10% ) – ова се природни супстанции кои имаат разноврсен, корисен ефект врз организмот. Тие спречуваат многу болести и помагаат во борбата против инфекцијата. Тие се борат против слободните радикали (антиоксидантно својство). Дополнително, тие ги намалуваат нивоата на лош холестерол во крвта.
 • Д-манозата е органско соединение кое е слично на антибиотиците кои се користат при инфекции на уринарниот тракт. Наспроти нив, тоа нема несакани ефекти . Се приврзува на бактериите, правејќи ги полесно да се излачуваат преку урината. Тоа го спречува релапсот на болеста.

Прегледи на Цистат

 • Проблемот е решен за неколку дена „Воспалението на мочниот меур е проблем со горење. Ми се случи еднаш додека присуствував на конференција. Разговараме за про-здравствениот проблем, луѓето од целиот свет дојдоа и тука мора да одам во тоалет секој-тогаш. Луѓето изгледаа чудно, а јас, за да станам помалку глупав, го извадив телефонот, велејќи дека имам нешто важно да направам. Покрај тоа, чувствував болка при мокрење. Не можев да се концентрирам на мојата работа. Тотален неуспех. Брзо отидов на лекар и добив антибиотици. Третманот делуваше, но имунитетот ми падна и по кратко време се разболев од грип. Потоа, одвоив време да најдам агент кој ќе го реши проблемот со мочниот меур и нема да предизвика несакани ефекти. Го најдов Цистат. Всушност, кога по многу недели ја почувствував познатата затегнатост и болка во мочниот меур, почнав да го земам додатокот. Три дена и заврши. Пиев апчиња уште неколку дена, за секој случај “.
 • Брзо и ефикасно „Бев преплашен кога чувствував болка при мокрење. Покрај тоа, почувствував немилосрден притисок врз мочниот меур. Се вратив во тоалетот и успеав да пуштам само неколку капки. Се покажа дека имам воспаление на мочниот меур. Не сакав да земам лекови, ја намалив хемијата. Барав вреден додаток. Го избрав Цистат затоа што го имаше најдобриот состав што го разгледав и прифатлива форма. Мојата интуиција не ме збуни. Додатокот го користев секој ден, две таблети. По неколку дена, веќе не чувствував знак на болест, но сепак решив да ја користам амбалажата. Размислував: нема да боли и може да помогне. Од тогаш поминаа неколку месеци. Немав воспаление на мочниот меур “.
 • Проблем со крајот на мочниот меур „За Цистат дознав од еден пријател. Таа ми го препорача за моите срамни, горливи проблеми што постојано се појавуваа. Нејзе и помогнаа пакет апчиња што можеше брзо да ги искористи доколку е потребно. На крајот на краиштата, тоа се случува поинаку. Таа ми го даде својот снабдување. И всушност помогна. Симптомите ги нема, целосно се ослободив од нив за околу една недела. Нема повеќе воспаление на мочниот меур. Не очекував дека природен додаток ќе биде ефективен како конвенционалните лекови “.

Каде да се купи Цистат?

Цистат е додаток во исхраната кој се здоби со голема репутација на пазарот поради брзото дејство и недостатокот на несакани ефекти. Тој е релативно ефтин (за производ од оваа класа) и помага таму каде што понекогаш дури и лекови пропаѓаат. За жал, има и свои негативни страни – има помалку квалитетни, поевтини фалсификати. Затоа ве предупредуваме да не користите несигурни извори на продажба, како што се „откривачки“ и сомнителни понуди објавени на веб-страниците на социјалните медиуми. Честопати ова се обиди за измама и измама. Набавката од директниот производител гарантира прием на оригиналниот производ и безбедна испорака . Ние обезбедуваме врска до неа подолу.

Цистат е одлична алтернатива на поинвазивните лекови. Тој е ефикасен во борбата против воспалението на мочниот меур и неговите придружни симптоми. Вреди да се користи привремено – за проблематични проблеми, како и профилактички за да се заштити од нив.

цистат ЗАБЕЛЕШКА: За ограничен временски период, официјалниот дистрибутер на таблети CISTAT има посебна понуда за нашите читатели. Тоа е поврзано со 100% тројна гаранција за задоволство за купениот третман, во случај да не ги донесе очекуваните резултати.

Кликнете тука за да ги испробате таблетите Цистат

користете ја оваа врска за да добиете БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Промоцијата завршува денес!

Поради исцрпување на акциите, промоцијата е ограничена во времето

Како би го оцениле овој производ?

Кликнете на aвезда за да ја оцените!

Просечна оценка 0 / 5. Број на гласови: 0

Нема гласови досега! Бидете први што ќе го оценат овој пост.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *